↑ Åter till Klubben

Instruktörer

 

Team yoksas tränar team 

Roger Milde agerar som huvudtränare samt graderings instruktör i klubben. Frågor som berör träningsverksamheten eller gradering kontakta honom. Men gäller frågor mer pass relaterarat så kan man kontakt tränarna för passet. Alla tränare är med i utvecklingen av klubbens verksamhet, och utbildar sig konstant inom träning och ledarskap.  Föreningen bygger på gemensamhet och delakighet där allas kunskap är viktig.

Ansvariga tränare för barn 4-7 år

  • Smilla Wulff  /smilla@yoksa.se

Ansvariga tränare U 8-10år

  • Roger Mide/ roger@yoksa.se
  • Julia skoog
  • Robban Karlson / robban@yoksa.se

Ansvariga tränare U 11-14år

  • Robban Karlson / robban@yoksa.se
  • Roger Mide/ roger@yoksa.se
  • Thomas Dahlstöm/ thomas@yoksa.se

Ansvariga tränare över 15 år år

  • Roger Mide/ roger@yoksa.se
  • Robban Karlson / robban@yoksa.se

Ansvariga tränare U14 avc

  • Lisa B olsson lisa@yoksa.se
  • Lovisa Milde lovisa@yoksa.se

Poomsae tränare tävlingslag

  • David jansson / david@yoksa.se

Fight tränare tävlingslag 

  • Robban Karlson / robban@yoksa.se
  • Roger Mide/ roger@yoksa.se

Självförsvars träning / söndagar

  • Alexander Runge